Wojska Obrony Terytorialnej

#tradycja #braterstwo #odwaga #odpowiedzialność
Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko
Jak wspieramy
Jesteśmy dla Was

Jak wspieramy

WOT w sytuacjach kryzysowych
Rozwój zdolności WOT w zakresie zarządzania kryzysowego stanowi jeden z głównych priorytetów formacji. Od czerwca 2018 r. WOT jest częścią systemu zarządzania kryzysowego resortu obrony narodowej.
Aktualności
 • Ruszyło formowanie kolejnych batalionów WOT
  Ruszyło formowanie kolejnych batalionów WOT
  05.09.2019

  Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty – to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie mogli wstąpić w szeregi formacji z uwagi na brak wolnych stanowisk etatowych.

 • WOT na kieleckich targach
  WOT na kieleckich targach
  02.09.2019

  Już po raz trzeci Wojska Obrony Terytorialnej wystawiają swoje stoisko na kieleckim salonie przemysłu obronnego. W tym roku tematem przewodnim jest zarządzanie kryzysowe. Zapraszamy do odwiedzenia nas na stanowisku A19 w części wystawy sił zbrojnych.

 • Pierwsze szkolenie operatorów FlyEye w WOT
  Pierwsze szkolenie operatorów FlyEye w WOT
  31.08.2019
  Dobiega końca pierwszy kurs dla kandydatów na operatorów bezzałogowców FlyEye z Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach sierpnia odbyli oni loty szkolne. Od stycznia 2020 roku kompetencje WOT w zakresie wykorzystania BSP wejdą do systemu zarządzania kryzysowego i będą mogły być wykorzystywane we wsparciu lokalnych społeczności w ramach działań kryzysowych lub poszukiwawczych.
Poznaj nas
Tacy jesteśmy
Poznaj nas

Tacy jesteśmy

Naszym podmiotem są ludzie
Siłą naszej formacji są ludzie, którzy wnoszą do niej olbrzymi potencjał talentów i kompetencji. Wśród nas jest też miejsce dla Ciebie!