None

Pożegnanie ze służbą

3 zdjęć w galerii
Ppłk Grzegorz Pardo zakończył zawodową służbę wojskową.
Kończącego służbę ppłk. Grzegorza Pardo, zastępcę szefa Oddziału Operacyjnego Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, pożegnał zastępca komendanta głównego ŻW gen. bryg. Robert Jędrychowski, żołnierze i pracownicy KGŻW. Zastępca komendanta głównego podziękował odchodzącemu oficerowi za lata służby w Żandarmerii Wojskowej, podkreślając jego różnorodne doświadczenie oraz zasługi dla formacji.

Ppłk Grzegorz Pardo służbę wojskową rozpoczął w 1998 r. Był dowódcą plutonu, a następnie dowódcą kompanii w 1 Brygadzie Pancernej 1DZ. Służył w PKW w Iraku i Afganistanie, od 2006 r. w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, a w latach 2011-2013 w Oddziale Specjalnym ŻW w Mińsku Mazowieckim. Od 2013 r. służył na stanowisku starszego specjalisty w EGF PHQ w Vicenzie we Włoszech, od 2015 r. asystenta szefa Sztabu w Stałym Dowództwie Sił Żandarmerii EGF, a od 2017 r. ponownie w Komendzie Głównej ŻW. Został odznaczony m.in. Gwiazdą Iraku, srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Gwiazdą Afganistanu.

W podziękowaniu za zasługi żołnierza komendant główny wręczył oficerowi Odznakę Honorową Żandarmerii Wojskowej oraz list gratulacyjny. Życzył także powodzenia i realizacji planów w życiu osobistym. Ppłk Grzegorz Pardo podziękował przełożonym i współpracownikom za lata wspólnej służby i pracy. Na zakończenie dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Tekst: Natalia Trzeciak